PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

Na jihu Moravy je vyšší počet průjmů, týdně hygienici zjistí 150

|23.6.2017| Brno 23. června (ČTK) - Hygienici v Jihomoravském kraji zaznamenali v posledních týdnech nárůst průjmových onemocnění. Je jich 150 týdně, od začátku roku je jich okolo 1500 způsobených salmonelózou a kampylobakteriemi. Novinářům to dnes řekla vedoucí protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek. V pěti případech byla průjmová onemocnění hromadná s desítkami postižených. Podle Ciupek by si lidé měli dát v létě pozor, aby nekonzumovali syrová vejce, maso nebo nepasterizované mléko. (Více)


KSČM asi neprosadí navázání plateb státu do zdravotnictví na mzdy

|23.6.2017| Praha 23. června (ČTK) - Opoziční KSČM asi neuspěje ve Sněmovně s návrhem na zavedení automatických změn plateb státu do systému zdravotního pojištění za jeho pojištěnce. Komunisté by chtěli platby navázat na průměrnou mzdu. Sněmovní zdravotnický výbor ale dal plénu k tomuto pozměňovacímu návrhu záporné stanovisko, uvádí usnesení, které dnes získala ČTK. (Více)


V Lázních Luhačovice slavnostně otevřeli první etapu pěší zóny

|23.6.2017| Lázně Luhačovice 23. června 2017 (Paper Life) - Od poloviny června začal sloužit veřejnosti nový dvousetmetrový úsek pěší zóny v lázeňském areálu v Luhačovicích vedoucí od pískové plochy u hotelu Jurkovičův dům směrem do centra města. Slavnostní otevření proběhlo ve čtvrtek večer 22. června před zahájením koncertu Hudby Hradní stráže a Policie ČR za účasti hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, starostky Luhačovic Marie Semelové, generálního ředitele akciové společnosti Lázně Luhačovice Eduarda Bláhy a Milana Veleckého, zástupce realizační firmy 3V&H. Informoval o tom výkonný ředitel lázní Ing Jiří Dědek, MBA. (Více)


Nedostatek tekutin může způsobit malátnost i selhání oběhu

|22.6.2017| Praha 22. června (ČTK) - Nedostatek tekutin může v současném horkém počasí způsobit malátnost, bolest hlavy a sníženou výkonnost. Při ztrátě vody na úrovni pěti procent lidské váhy hrozí oběhové selhání. V tiskové zprávě to dnes uvedla Hygienická stanice Hlavního města Prahy. Podle předpovědi meteorologů dnes teploty vystoupí k 35 stupňům Celsia. (Více)


Polský Sejm schválil užívání marihuany k léčebným účelům

|22.6.2017| Varšava 22. června (ČTK) - Dolní komora polského parlamentu dnes schválila zákon legalizující užívání limitovaného množství marihuany k léčebným účelům. Rekreační užívání této drogy ale právní předpis nadále nepřipouští. Pro jeho přijetí ve 460členné sněmovně hlasovalo 440 poslanců, jen dva byli proti a jeden se hlasování zdržel, informovala média. (Více)


Pfeifer má jít za šíření viru HIV na 11,5 roku do vězení

|22.6.2017| Ústí nad Labem 22. června (ČTK) - Zdeněk Pfeifer má za vědomé šíření viru HIV strávit 11,5 roku ve vězení. Dnes o tom rozhodl ústecký krajský soud, který ho uznal vinným z ublížení na zdraví, šíření nakažlivé nemoci a dalších činů. Podle soudu měl nechráněný sex s desítkami mužů, kterým o nemoci neřekl. Dva z nich podle státního zástupce nakazil. Mladšímu z nich bylo v té době 14 let. Mimo to má Pfeifer zaplatit náhradu škody některým obětem i zdravotní pojišťovně. Rozsudek není pravomocný, Pfeifer se chce odvolat. (Více)


Le Figaro: Jóga nidra umožňuje dobrý spánek v noci

|22.6.2017| Paříž 22. června (ČTK/Le Figaro) - Je konec s hatha jógou, přichází jóga nidra. Tento druh cvičení spočívá v uvolnění těla i ducha a tato relaxace umožňuje lepší spánek bez probouzení, píše francouzský deník Le Figaro. (Více)


Hospodářské výsledky skupiny Spa & Wellness Nature Resorts za rok 2016. Růst v Lázních Luhačovice i Léčebných lázních Jáchymov pokračuje

|22.6.2017| Luhačovice 22. června 2017 (Paper Life) - Lázně Luhačovice, a. s., a Léčebné lázně Jáchymov, a. s., které spolu tvoří největší lázeňskou skupinu v České republice Spa & Wellness Nature Resorts, vloni hospodařily s vynikajícími výsledky. Hospodaření skupiny na straně tržeb pozitivně ovlivnil pokračující zájem o lázeňské pobyty a konjunkturu hospodářství České republiky. V roce 2016 bylo realizováno v obou společnostech 664 848 pobytových dnů, což znamenalo 6,3 % nárůst proti roku 2015. Tržby skupiny stouply meziročně o 7,7 %. Informoval o tom výkonný ředitel Lázní Luhačovice Ing. Jiří Dědek, MBA. (Více)


Aktualizované výsledky III. fáze klinického hodnocení potvrdily bezpečnost a účinnost přípravku Praxbind® (idarucizumab) v urgentních situacích

|22.6.2017| Ingelheim, Německo, 22. června 2017 (Boehringer Ingelheim) – Společnost Boehringer Ingelheim oznámila aktualizované výsledky 494 pacientů účastnících se pokračující fáze III studie RE-VERSE AD™, které prokázaly, že podání 5g idarucizumabu okamžitě zvrátilo antikoagulační účinek dabigatranu, účinné látky přípravku Pradaxa® (dabigatran-etexilát). Idarucizumab, který je na trhu znám pod obchodním názvem Praxbind®, je první schválenou reverzní látkou pro NOAC a studie RE-VERSE AD™ je nejrozsáhlejší klinickou studií zkoumající reverzní látku pro NOAC. Aktualizované výsledky byly prezentovány na setkání Americké kardiologické asociace (American Heart Association (AHA) Scientific Sessions 2016) v New Orleans v americké Louisianě. (Více)


EMBITRON se v Jordánsku stal autorizovaným dodavatelem, nemocnici v Ammánu daroval Extremiter

|22.6.2017| Praha, 22.6.2017 (EMBITRON) - Společnost EMBITRON, výrobce lékařské techniky a člen skupiny CertiCon Group, výrazně posílila svoji pozici na jordánském trhu. Po ekonomicko-diplomatické návštěvě Jordánska vedené náměstkem ministra zahraničních věcí Martinem Tlapou se EMBITRON stal autorizovaným dodavatelem zdravotnického zařízení pro medicínské služby jordánského státního sektoru. Náměstek ministra předal vojenské nemocnici King Hussein Medical Center jako dar České republiky přístroj Extremiter 2010 určený k léčbě poruch prokrvení končetin. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 45% 
Ano, občas se mi hodí. 31% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 25% 
Hlasovalo 24910 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz