PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

Babiš zpochybnil doplňovací volby do rady vojenské pojišťovny

|25.10.2016| Praha 25. října (ČTK) - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) zpochybnil legitimnost doplňovacích voleb do správní rady Vojenské zdravotní pojišťovny, které jsou vyhlášeny na tento čtvrtek. Podle něj je možné, že pojišťovna opominula náhradníky z minulé volby. Babiš kvůli tomu vyzval ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD), aby se v případě nelegitimnosti doplňovacích voleb zasadil o jejich zrušení. Vyplývá to z Babišova dopisu, který dnes ČTK získala. Ministerstvo tvrdí, že by se Babiš měl obrátit na správní radu. (Více)


V centru Olomouce cvičili záchranáři, tématem byl útok teroristů

|25.10.2016| Olomouc 25. října (ČTK) - V centru Olomouce se dnes uskutečnilo rozsáhlé cvičení záchranářů, tématem byl teroristický útok v obchodním domě. Na místě zasahoval také vrtulník. Do akce se zapojily desítky záchranářů, hasičů i policistů. Jejich vozy ráno obklopily ze všech stran obchodní galerii Šantovka, ve které podle scénáře cvičení tři teroristé se zbraní, nožem a kyselinou napadli návštěvníky. (Více)


Den otevřených dveří u příležitosti Světového dne psoriázy

|25.10.2016| Praha, 25.10.2016 (Nemocnice Na Bulovce) - Kde? Dermatovenerologická klinika 2. LF UK a Nemocnice Na Bulovce (pavilon č. 9) Kdy? V pondělí 31.10.2016 od 9:00-15:00 Proč? Nejste spokojeni se způsobem léčení lupénky svým lékařem? Stydíte si vzít krátké kalhoty nebo sukni, máte problémy v práci nebo soukromém životě kvůli tomuto onemocnění? Přijďte se poradit s odborníky ze specializovaného centra pro léčbu lupénky. (Více)


Konzumace tučných ryb může pomoci v boji s depresí. Češi ale příjem prospěšných omega-3 kyselin zanedbávají

|25.10.2016| Brno, 25. října 2016 (LESENSKY.cz) - Konzumace ryb může pozitivně působit na psychické zdraví a zmírňovat projevy depresí. Odborníci doporučují konzumovat tučné ryby alespoň dvakrát týdně. Právě rybí tuk totiž obsahuje nenasycené omega-3 kyseliny, které ovlivňují činnost mozku i náladu. Dle zjištění expertů tvoří tyto kyseliny až čtvrtinu suché váhy lidského mozku, nedostatek esenciálních kyselin proto může způsobovat větší náchylnost k depresi a vyčerpání i další psychické problémy. (Více)


Lymeská borelióza - běžné onemocnění, nebo zákeřná a neléčitelná nemoc?

|25.10.2016| Praha, 25.10.2016 (Nemocnice Na Bulovce) - Společnost infekčního lékařství považuje za vhodné reagovat na několik článků, které se objevily ve sdělovacích prostředcích a které měly upozornit na špatnou nebo nedostatečnou léčbu boreliózy v České republice. Pro diagnostiku a léčbu lymeské boreliózy byl skupinou odborníků vypracován doporučený postup, který je dostupný na webové stránce Společnosti infekčního lékařství České lékařské společnosti J. E. Purkyně (www.infekce.cz). Naše poznatky o LB jsou velmi bohaté. Jde o dobře léčitelné, mnohdy spontánně odeznívající, avšak často mytizované onemocnění. Na lékařích je, aby své pacienty přesvědčili o reálné situaci i o tom, že správně léčený a poučený pacient nemusí mít z této nemoci neodůvodněné obavy. Na dnešní tiskové konferenci v Lékařském domě v Praze 2 se pokusili odborníci podstatu lymeské boreliózy vysvětlit a některé mýty uvést na pravou míru. (Více)


Ambulantní specialisté chtějí vyšší úhrady a výjimky z EET

|24.10.2016| Praha 24. října (ČTK) - Ambulantní specialisté stejně jako loni nesouhlasí s návrhem úhradové vyhlášky na příští rok a požadují zvýšení plateb za léčení. Sjezd Sdružení ambulantních specialistů (SAS) vyzval všechny ambulantní specialisty, aby nepodepisovali úhradové dodatky od zdravotních pojišťoven, pokud budou ve znění daném úhradovou vyhláškou ministerstva zdravotnictví. Žádá také výjimky z elektronické evidence tržeb (EET). Vyplývá to z usnesení sjezdu, které dnes ČTK zaslal znovu zvolený předseda SAS Zorjan Jojko. Podle ministerstva zdravotnictví dostanou ambulantní specialisté přidáno proti letošní vyhlášce o 2,2 procenta. (Více)


Za bakterie v brněnské vodě mohla kombinace tří faktorů

|24.10.2016| Brno 24. října (ČTK) - Za výskyt koliformních bakterií ve vodě v Brně mohla patrně kombinace faktorů, a to nižší dávka dezinfekčního činidla, relativní vysoká teplota vody a vyšší obsah živin. Nelze říct, který faktor byl dominantnější, řekl dnes na tiskové konferenci Petr Šindler, který je pověřený zastupováním generálního ředitele Brněnských vodáren a kanalizací (BVK). (Více)


Dermatologové vyzývají pacienty s lupénkou - chtějte více pro svou kůži

|24.10.2016| Praha, 24. října 2016 (Medical Healthworld) – Neustálé svědění, bolest, beznaděj a stud. Takové pocity každodenně prožívají psoriatici – lidé trpící lupénkou. Onemocněním, pro něž je typické olupování kůže, trpí přibližně 250 000 Čechů. Většina z nich přitom nemá ponětí, co vše jim moderní léčba nabízí. Pražské centrum pro léčbu psoriázy proto u příležitosti Světového dne lupénky (29. 10.) vyzývá pacienty k návštěvě ambulance, kde se mohou nechat vyšetřit a poradit. Dveře Dermatovenerologické kliniky v Praze v Nemocnici Na Bulovce se lidem otevřou v pondělí 31. 10. od 9:00 do 15:00 hodin. (Více)


Demonstrovaly polské odpůrkyně zpřísnění protipotratového zákona

|23.10.2016| Varšava 23. října (ČTK) - Stovky žen v černém dnes znovu ve Varšavě protestovaly proti možnosti, že Polsko zpřísní zákaz potratů. Demonstrantky s červenými kartami se sešly před budovou parlamentu a skandovaly "Máme toho dost". Podle polských médií se podobná shromáždění uskutečnila v řadě dalších měst. Protestní akce mají pokračovat i v pondělí, kdy některé Polky chtějí přerušit práci. (Více)


Většina restaurací v ČR je nekuřácká nebo má oddělené prostory

|23.10.2016| Praha 23. října (ČTK) - V celém Česku je vůči nekuřákům vstřícná nadpoloviční většina podniků zaměřujících se na gastronomii. Nekuřácké jsou téměř všechny nové. Jejich provozovatelé tvrdí, že o hosty nemají nouzi a svého rozhodnutí vylepit na vstupní dveře nálepku informující příchozí o zákazu kouření s odstupem času nelitují, zjistila ČTK. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 43% 
Ano, občas se mi hodí. 28% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 28% 
Hlasovalo 8287 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz