PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Obsah

 

Společnost Boehringer Ingelheim oznámila podání žádosti u FDA a EMA ke schválení nintedanibu k léčbě systémové sklerodermie s přidruženým intersticiálním plicním onemocněním.

|25.3.2019| Ingelheim, Německo, 25. března 2019 (Boehringer Ingelheim) – Společnost Boehringer Ingelheim podala žádost u FDA a EMA ke schválení nintedanibu k léčbě systémové sklerodermie s přidruženým intersticiálním plicním onemocněním (SSc-ILD: systemic sclerosis associated interstitial lung disease). Nintedanib byl již schválen ve více než 70 zemích jako antifibrotikum k léčbě pacientů s idiopatickou plicní fibrózou (IPF). (Více)


Velké firmy chtějí více zaměstnávat lidi se zdravotním postižením. Konference INSPO pomůže bořit bariéry

|25.3.2019| Praha, 25. března 2019 (BMI) – V České republice žije více než milion lidí se zdravotním postižením a mnohým se stále nedaří najít zaměstnání. Řada z nich má potřebnou kvalifikaci i zkušenosti, jenže ačkoli OZP tvoří 16 % lidí registrovaných na úřadu práce, jen 4 procenta nabízených pracovních pozic jsou pro ně vhodná. Situaci se dnes snaží zlepšovat řada velkých společností a zaměstnancům se zdravotním postižením nabízí podmínky upravené na míru jejich potřebám. Tento trend se snaží podporovat i konference INSPO, která letos jako novinku představí zaměstnavatelskou zónu. (Více)


K projektu Tulipánový měsíc se připojila i Klinika onkologie a radioterapie FN HK

|25.3.2019| Hradec Králové, 25. března 2019 (FN HK) - Klinika onkologie a radioterapie Fakultní nemocnice Hradec Králové se letos zapojila do akce Tulipánový měsíc, která díky aktivitě školáků vyzdobila onkologická pracoviště pestrobarevnými obrázky tulipánů. Prostředí kliniky oživily stovky obrázků dětí z více než 10 mateřských, základních a základních uměleckých škol nejen z Královéhradeckého kraje. (Více)


Nechtěných lékových interakcí přibývá. Zastaví to elektronické recepty?

|25.3.2019| Praha, 25.3.2019 (AIFP) - Jakmile člověk užívá víc než jeden lék najednou, může teoreticky dojít k nežádoucí interakci. Při ní se léky mezi sebou „poperou“ a jejich účinek se neplánovaně zvýší, sníží nebo změní. Jak narůstá spotřeba léků, roste i počet lékových interakcí. Naději představuje plně funkční elektronický recept doplněný o lékový záznam pacienta. Pod jednou podmínkou – že by se týkal skoro všech pacientů. (Více)


Corriere della Sera: Jak překonat lenost a sportovat

|24.3.2019| Řím 24. března (ČTK/Corriere della Sera) - Pravidelné sportování prospívá našemu zdraví, srdci a mozku, ale také dodává sebevědomí. Často se však hodí každá výmluva, abychom je odložili na zítřek: jsme unaveni, či vybavení pro sport je příliš drahé. Jak dosáhnout toho, abychom tyto nekonečné výmluvy odhodili a sportovali? Zde je několik způsobů, jak si chvíle fyzické aktivity zpříjemnit, píše italský deník Corriere della Sera. (Více)


Le Figaro: Jak funguje a jak škodí takzvaná ketogenní dieta

|23.3.2019| Paříž 23. března (ČTK/Le Figaro) - Zhubněte tak, že budete jíst tuky a z jídelníčku vyloučíte sacharidy: to přinejmenším poněkud překvapivě slibuje takzvaná ketogenní dieta, píše francouzský deník Le Figaro. Jak funguje? Je účinná? (Více)


Nemocnice Šumperk pořídila nový rentgen,je rychlejší i šetrnější

|23.3.2019| Šumperk 23. března (ČTK) - Nový rentgenový přístroj, který je rychlejší a usnadní práci radiologickým asistentům, pořídila Nemocnice Šumperk. Přístroj v hodnotě 5,5 milionu korun zároveň dokáže automaticky volit optimální dávku záření. ČTK to sdělil primář RTG oddělení šumperské nemocnice Jiří Gerold. (Více)


Stát plánuje odškodňovat i rodiče, kterým po očkování dítě zemře

|23.3.2019| Praha 23. března (ČTK) - Stát plánuje odškodňovat i rodiče a další blízké, kterým po povinném očkování zemře dítě či bude zvlášť závažně poškozeno. Návrh zákona, který v pondělí projedná vláda, původně s odškodněním počítal jen přímo pro poškozené, případně uplatněné zákonným zástupcem. Po připomínkách byl ale doplněn. ČTK to sdělil vedoucí tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví Jan Brodský. Případy poškození očkováním v Česku řeší i Evropský soud pro lidská práva. (Více)


Nechtěné lékové interakce mohou zabíjet, nadějí je záznam

|22.3.2019| Praha 22. března (ČTK) - S vyšší spotřebou léků narůstá počet nechtěných lékových interakcí, kdy se neplánovaně účinek léků zvýší, sníží nebo změní. V těch nejzávažnějších případech mohou dopady být až fatální. Na dnešní tiskové konferenci to uvedli zástupci Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP). Podle asociace mohou lékové interakce v ČR zabít více než 200 lidí ročně a způsobit škody za 850 milionů korun. (Více)


Salmonelózou se ve zlínské nemocnici nakazilo 67 lidí

|22.3.2019| Zlín 22. března (ČTK) - Salmonelózou se ve zlínské krajské nemocnici nakazilo podle posledních údajů 67 lidí. Onemocnělo 38 pacientů a 29 zaměstnanců nemocnice. Ve zprávě na webu krajské hygienické stanice to dnes uvedla ředitelka protiepidemického odboru Jana Hošková. (Více)


Kroměříž nabídne novou terénní službu pro zdravotně postižené

|22.3.2019| Kroměříž 22. března (ČTK) - Sociální služby města Kroměříže začnou poskytovat terénní odlehčovací službu nazvanou Chůvičky. Je určena lidem vyžadujícím podporu a péči v domácím prostředí. Pracovníci sociální služby budou jezdit přímo do domácností a zajišťovat péči lidem v jejich přirozeném prostředí, na které jsou zvyklí. Služba začne fungovat od dubna, řekl dnes novinářům místostarosta Vít Peštuka (TOP 09, zvolen za Zdravé Kroměřížsko). Výše úhrady za službu je 130 korun za hodinu. (Více)


Fakultní nemocnice Hradec Králové otevřela přístavbu pro lineární urychlovač

|22.3.2019| Hradec Králové, 22. března 2019 (FN HK) - Fakultní nemocnice Hradec Králové uvedla do provozu přístavbu Pavilonu profesora Bašteckého, ve které je umístěn lineární urychlovač. Celkové náklady na stavbu činily 69 milionů korun včetně DPH. Dalších zhruba 60 milionů korun stál nový lineární urychlovač, který přinese přesnější a bezpečnější ozařování a také uživatelský přístupnější ovládání. Součástí dnešního Dne otevřených dveří pro zaměstnance FN HK bylo také slavnostní předání výtěžku loňského KINGSPAN Běhu proti rakovině, rekordních 463.300 korun použije Klinika onkologie a radioterapie na nákup katetrů pro intersticiální brachyterapii prsu. (Více)


NEXTCLINICS pokračuje v růstu a přidává do svého portfolia první severoevropskou kliniku asistované reprodukce

|22.3.2019| Praha/Tallinn/Augsburg, 22. března 2019 (NEXTCLINICS) – Společnost NEXTCLINICS oznámila převzetí 100% podílu v holdingové společnosti F-Est OÜ, vlastnící Fertility Clinic Nordic – dvě kliniky asistované reprodukce a přední centrum pro dárcovství vajíček a spermatu se sídlem v estonském Tallinnu. Jedná se o první transakci společnosti NEXTCLINICS v severní Evropě, kterou získává třetí dárcovské centrum, vedle těch stávajících v České republice a ve Španělsku. (Více)


MEDx Talks přinášejí naději a povzbuzení nejen nemocným

|22.3.2019| Praha, 22.3. 2019 (MEDx Talks) – Prožili si náročné období s nemocí, překonali sami sebe nebo pomohli překonat těžkou etapu někomu jinému. Pacienti, lékaři, manažeři, umělci, sportovci nebo obyčejní lidé s neobyčejnými životními zkušenostmi. Ti všichni vystupují v MEDx Talks, projektu, který je určen pro širokou veřejnost, ale zejména pro pacienty a jejich blízké. Vznikl proto, aby nemocným lidem dodal energii a povzbuzení, že i s vážným onemocněním se dá žít, a člověk se přesto může radovat ze života. (Více)


V Zakarpatí je až 7 tisíc lidí bez pitné vody, Češi pomůžou postavit studny

|22.3.2019| Praha/Mukačevo, 22. 3. 2019 (Světový den vody) - Téměř 90 litrů pitné vody za den, to je spotřeba průměrného Čecha. Ve světě je to na hlavu téměř dvojnásobek, tedy 180 litrů denně. Přesto jsou i v Evropě oblasti, kde je pitné vody nedostatek. Humanitární organizace Adra proto letos pomůže v jedné z nich - v zakarpatském Mukačevu - postavit téměř dvě desítky pump na vodu. (Více)


Čeští vědci vytvořili přepínač DNA,může pomoci v boji s nemocemi

|21.3.2019| Praha 21. března (ČTK) - Čeští vědci vytvořili umělý přepínač DNA, který by do budoucna mohl pomoci třeba v boji s nemocemi. Na cestě k praktickému využití tohoto objevu je ale ještě řada překážek. V tiskové zprávě to oznámil Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd ČR. Na výzkumu se kromě tohoto ústavu podíleli také pracovníci Mikrobiologického ústavu AV ČR a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Výsledky jejich práce byly zveřejněny ve vědeckém časopise Chemical Science. (Více)


Dokončeno bylo zatím 6 z 10 sdružených nákupů nemocnic

|21.3.2019| Praha 21. března (ČTK) - Dokončeno bylo zatím šest z deseti sdružených nákupů nemocnic zřizovaných ministerstvem zdravotnictví. Zahájeny bylo loni v srpnu, společně v nich nakupuje 15 nemocnic. Lépe jdou veřejné zakázky u léčivých přípravků, hůře u zdravotnických prostředků, z nichž tři zakázky se ještě nepodařilo uzavřít. Na dnešní konferenci asociace Czech Med to řekl vedoucí odboru přímo řízených organizací ministerstva zdravotnictví Jan Michálek. (Více)


Tuberkolóza, ještě před sto lety „zabiják č. 2“, teď spíš hrozba spojená s migrací   

|21.3.2019| Praha, 21. března 2019 (SZP ČR) - Ještě za první republiky byla tuberkulóza druhou nejčastější nemocí uváděnou jako příčina úmrtí. Dnes se její výskyt u nových pacientů za rok v ČR počítá ve stovkách. Třetinu z nemocných přitom představují cizinci, zejména ze zemí s méně pokročilým zdravotnictvím. (Více)


Změnit zdravotní pojišťovnu lze do konce března. ČPZP nabízí výrazně obohacenou nabídku služeb

|21.3.2019| Ostrava, 21. března 2019 (ČPZP) – Čas na změnu zdravotní pojišťovny se rychle chýlí ke konci. 31. března je poslední den tzv. přeregistračního období, ve kterém lze přejít k jiné zdravotní pojišťovně. Pokud nad tímto krokem přemýšlíte, nezapomeňte si před svým rozhodnutím prověřit všechny důležité informace, k nimž mimo jiné patří i nabídka preventivních programů. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) rozšířila jejich portfolio a řadu příspěvků rovněž navýšila. (Více)


Pomáhá předcházet kocovině, osvěžuje dech a zvedá náladu aneb 5 výhod pití vody, o kterých možná ještě nevíte

|21.3.2019| Šumperk, 21. března 2019 (FitVoda) - Dne 22. března si lidé po celém světě připomínají Světový den vody. Tato životodárná tekutina si zaslouží nejen náš obdiv, ale především to, abychom ji v dostatečné míře denně konzumovali. Pozitivních účinků na náš organismus má celou dlouhou řadu, a to zejména tehdy, když ji pijeme čistou a kvalitní. V Česku je sice kvalita kohoutkové vody na velmi dobré úrovni, přesto se při každodenním pití vyplatí investovat do přístrojů na její filtraci. V následujícím článku jsme pro vás vybrali několik příkladů pozitivních účinků pití vody, o nichž jste možná ještě neslyšeli. (Více)


ČR nemá stanovený seznam prohlídek pro zahraniční pracovníky

|20.3.2019| Praha 20. března (ČTK) - Česko nemá stanovený seznam vyšetření, která by měli cizinci při příjezdu za prací a nástupu podstoupit. Prohlídky zahraničních pracovníků kvůli možným infekčním nemocem bývají nedostatečné. Legislativní úprava chybí, vyhlášku se nepodařilo zatím připravit. Novinářům to dnes řekli předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka a předsedkyně České pneumologické a ftizeologické společnosti Martina Vašáková. Sdružení praktiků chce o řešení jednat s ministerstvem zdravotnictví. (Více)


Ministr: Pojišťovny by měly preferovat předávání zubařských praxí

|20.3.2019| Praha 20. března (ČTK) - Zdravotní pojišťovny by podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) měly preferovat předávání zubařských praxí místo nových smluv. Novinářům na tiskové konferenci u příležitosti Světového dne ústního zdraví řekl, že chce s nimi o tom jednat. Podle prezidenta České stomatologické komory (ČSK) Romana Šmuclera není zubařů nedostatek, nechtějí ale ošetřovat jen pacienty na pojišťovnu, protože je to neuživí. (Více)


VZP odmění praktické lékaře za delší otevírací dobu a objednávání

|20.3.2019| Praha 20. března (ČTK) - Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) chce navýšit platby pro praktické lékaře, kteří budou mít delší ordinační dobu nebo objednávkový systém. Musí také přijímat nové pacienty. VZP plánuje vydat až 250 milionů korun za rok, program spustí od května. Novinářům to dnes řekl náměstek ředitele VZP David Šmehlík. V Česku je asi 6800 praktických lékařů pro dospělé a kolem 4800 pro děti a dorost, smlouvy s VZP jich má asi 7500. (Více)


SwissHouse ve výběru Amazing Places

|20.3.2019| Mariánské Lázně, 20.3.2019 (SwissHouse) - Boutique Hotel SwissHouse v Mariánských Lázních, v jehož zdech v minulosti spatřila světlo světa první čokoládová lázeňská oplatka, se stal v loňském roce součástí výběrového klubu nejlepších českých ubytovacích zařízení na webových stránkách AmazingPlaces.cz. Vybrané hotely a pensiony spojuje jednoduchá myšlenka: „co kdybyste nemuseli za skvělými službami, pohodlím a krásou jezdit do zahraničí?” A jak píší autoři: „Není hotel jako hotel. Vyberte si z těch, které mají všechno: skvělý personál, krásné prostředí, wellness i fantastické jídlo.” (Více)


 
Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz