PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

Sněmovna posunula ČR k 18 zemím Evropy se zákazem kouření

|9.12.2016| Praha 9. prosince (ČTK) - Po třech letech od vzniku protikuřáckého zákona dnes poslanci normu, která přinese úplný zákaz kouření v restauracích a také zánik kuřáren v budovách kulturních a sportovních institucí, schválili. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) doufá v to, že protikuřácký zákon získá i souhlas Senátu a prezidenta. Omezení by mělo začít platit od konce května příštího roku. Výsledek hlasování má Sobotka za vítězství ochrany zdraví lidí nad komerčními zájmy. Pokud zákon vejde v platnost, bude Česko 19. zemí Evropy, kde bude úplný zákaz kouření platit. (Více)


Společnost Agel v Ostravě otevře střední zdravotnickou školu

|9.12.2016| Ostrava 9. prosince (ČTK) - Společnost Agel, která v Česku provozuje síť zdravotnických zařízení, chce v Ostravě v příštím roce otevřít střední zdravotnickou školu. Reaguje tak na nedostatek zdravotnického personálu v zemi. Cílem školy je vychovávat nelékařský zdravotnický personál, řekl dnes novinářům člen představenstva René Janosch. (Více)


ANO vítá, že není povinnost nabízet levnější nealkoholické nápoje

|9.12.2016| Praha 9. prosince (ČTK) - Hnutí ANO vítá, že se v konečném znění protikuřáckého zákona neobjevila povinnost pro restaurace nabízet jeden nealkoholický nápoj levněji než nejlevnější alkoholický. Byla by to nadbytečná zátěž a pravděpodobně by to vedlo ke zpoplatnění vody v restauracích, které ji dosud nabízely zdarma, řekli dnes na tiskové konferenci zástupci ANO. (Více)


Přes 60 pct chráničů páteře neobstálo při kontrole ČOI

|9.12.2016| Praha 9. prosince (ČTK) - Více než 60 procent chráničů páteře, které ve specializovaných prodejnách kontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI), vykázalo nedostatky. Výrobkům, které se používají k ochraně páteře mimo jiné při lyžování, chyběly zejména informace o výrobci a rizicích, proti kterým výrobek chrání, či o údržbě a skladování. Chrániče se zjištěnými nedostatky byly staženy z prodeje, uvedla dnes inspekce v tiskové zprávě. (Více)


Japonci s demencí z Irumy dostávají nálepky s QR kódem na nehty

|9.12.2016| Tokio 9. prosince (ČTK) - Japonské město Iruma zavedlo inovativní způsob, jak sledovat staré lidi trpící demencí, které mají tendenci se ztrácet. Na nehty u rukou a nohou jim lepí drobné nálepky s QR kódem nesoucím mimo jiné jedinečné osobní číslo. Kódy lze v případě potřeby naskenovat a zjistit tak totožnost dané osoby, napsala agentura AFP s odvoláním na sociální orgány města. (Více)


Lidé v partnerství masturbují desetkrát za měsíc. Sebeuspokojování vztahu prospívá

|9.12.2016| Praha, 9. prosince 2016 (LESENSKY.cz) - Lidé, kteří žijí v partnerském vztahu, masturbují průměrně desetkrát měsíčně. Vyplývá to z aktuálního výzkumu společnosti Tenga. Podle odborníků masturbace vztahu prospívá. Pomáhá totiž rozvíjet vzájemný vztah i zdravý přístup k sexualitě. Zatímco každý třetí muž si při masturbaci představuje slavnou osobnost, téměř čtvrtina žen při ní používá erotické pomůcky. (Více)


ORLING jako první v oboru uvedl na trh kloubní výživu pro děti

|9.12.2016| Ústí nad Orlicí, 9.12.2016 (IVEPA) - Malá česká firma, která dala světu nejkomplexnější a nejúčinnější kolagenní arthronutraceutikum Geladrink či vítěze letošní Velké pardubické Charme Looka, našla optimální složení unikátního doplňku stravy pro děti v růstu po deseti letech vývoje. (Více)


Primář Lázní Luhačovice, a. s., MUDr. Jiří Hnátek radí jak na nachlazení Lékař doporučuje - nachlazení lépe zvládnete s Vincentkou

|9.12.2016| Luhačovice, 9.12.2016 (Paper Life) - Opět nadchází období s chladným počasím, kdy se budeme velmi často potkávat s lidmi, kteří trpí různými příznaky, které jsou spojeny s nachlazením. Ty postihují nejčastěji oblast horních dýchacích cest, jako je nos, oblast krku nebo i vedlejších nosních dutin. K zvládnutí nachlazení lékaři doporučují využívat minerální vodu Vincentku ve formě spreje k uvolnění hlenů z dutin. Doporučují i Vincentku v láhvích k proplachu dutin, kloktání a popíjení. Inhalace této vody jsou vhodné až k doléčení po odeznění akutních příznaků. (Více)


Vojenská pojišťovna hledá šéfa, zájemci se mohou hlásit do 13.1.

|8.12.2016| Praha 8. prosince (ČTK) - Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP) vyhlásila výběrové řízení na nového ředitele. Oznámení vyvěsila na svém webu. Zájemci se mohou hlásit do 13. ledna. Do výběrového řízení se chce přihlásit i Rostislav Zezula, který pojišťovnu po odvolání ředitele Karla Šteina vede. Šteina policie stíhá kvůli nehospodárnému nakládání s penězi. (Více)


Průměrný věk dožití v USA loni poprvé za 23 let klesl

|8.12.2016| Washington 8. prosince (ČTK) - Průměrný věk dožití ve Spojených státech se loni poprvé za 23 let snížil. Uvádí se to ve zprávě, kterou dnes zveřejnilo americké Středisko pro kontrolu nemocí (CDC). Na vině jsou různá onemocnění, úrazy a sebevraždy, ale nikoliv rakovina. Loňský pokles je první od zdravotní krize v 90. letech, kterou způsobilo nevyléčitelné onemocnění AIDS. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 48% 
Ano, občas se mi hodí. 26% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 26% 
Hlasovalo 9539 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz