PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

Víkend pro single cestovatele v hotelu Alexandria v Luhačovicích je Hitem sezóny Relaxace pro singles v lázních přináší poznávání nových lidí

|1.3.2017| Luhačovice 1. března 2017 (Paper Life) - Produkt „Víkend pro single cestovatele v hotelu Alexandria“ akciové společnosti Lázně Luhačovice byl oceněn Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy jako HIT sezóny pro rok 2017. Soutěž byla vyhlášena již poosmé. Ocenění převzala Ing. Miloslava Fialová, ředitelka ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotelu na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší produkt turistické oblasti Východní Morava. Vyhlášení se konalo 28. února 2017 ve Zlíně na závěr Výroční konference cestovního ruchu turistického regionu Východní Morava. Víkend pro single cestovatele v hotelu Alexandria byl letos již oceněn druhým místem v celostátní soutěži Velká cena cestovního ruchu 2016/2017. (Více)


Statistiky: V ČR přibývá dětí, které vyrůstají mimo svou rodinu

|28.2.2017| Praha 28. února (ČTK) - V Česku přibývá dětí, které vyrůstají mimo svou vlastní rodinu. Za posledních deset let se víc než zdvojnásobil počet chlapců a děvčat, o které se starají pěstouni. V roce 2006 v pěstounských domácnostech žilo ani ne 5000 dětí, nyní přes 10.000. Dětských domovů a kojeneckých ústavů a dětí v nich přitom ale výrazně neubylo. Vyplývá to ze statistik ministerstev práce, školství a zdravotnictví. (Více)


Registr dárců dřeně zapsal v Plzni 70.000. dárce z Plzeňska

|28.2.2017| Plzeň 28. února (ČTK) - František Lepič, pětadvacetiletý student šestého ročníku medicíny v Plzni, se dnes stal jubilejním 70.000. registrovaným dárcem v Českém národním registru dárců dřeně (ČNRDD). Registr vznikl v Plzni v roce 1992 a díky spolupráci s podobnými registry na celém světě pomáhá zprostředkovat dárcovství kostní dřeně nebo krvetvorných buněk pro lidi s leukémií či jinou poruchou krvetvorby. Loni registr zprostředkoval 108 odběrů, z toho bylo 44 dárců zapsaných v ČNRDD a 64 odběrů od dárců v zahraničí pro české pacienty, řekl dnes ČTK ředitel registru a vedoucí lékař Hematoonkologického oddělení Fakultní nemocnice Plzeň Pavel Jindra. (Více)


Objev vědců z VŠCHT by mohl urychlit výrobu zdravotnických stentů

|28.2.2017| Praha 28. února (ČTK) - Objev vědců z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (VŠCHT) by mohl zjednodušit a zkrátit výrobu stentů, tedy zdravotnických prostředků používaných ke zprůchodnění cév či částí trávicího traktu. ČTK dnes o tom informoval mluvčí VŠCHT Michal Janovský. Škola chce svůj objev nabídnout firmám. (Více)


Maraton s roztroušenou sklerózou je tu už pošesté

|28.2.2017| Praha, 28. 2. 2017 (Medica Healthworld) – Překonávat své limity na čtyřiadvacetihodinový maraton letos přijdou lidé z 26 měst z celé republiky i zahraničí. Ten startuje už za 3 dny. Do sportovního se již pošesté převlečou lidé s roztroušenou sklerózou (RS), jejich příbuzní, přátelé, ale i lékaři, terapeuti, zdravotní sestry a známé osobnosti, aby cvičením podpořili nemocné. Dodržování léčebného režimu a zdravého životního stylu dnes pacientům umožňuje žít kvalitně navzdory jejich diagnóze. Do akce se má zapojit až 3000 účastníků. (Více)


Máslo za 10 Kčs, litr mléka za 2 aneb Jak se proměnily v čase ceny základních potravin v českých kuchyních?

|28.2.2017| Praha, 28. února 2017 (LESENSKY.cz) - Máslo, vejce, cukr, mléko či káva. To jsou jedny z nejpoužívanějších surovin a potravin v českých kuchyních. Zatímco za komunismu jejich cena nepřesáhla 10 korun československých, v dnešní době si je lidé mohou pořídit až několikanásobně dráž. Jak se vyvíjela cena těch nejzákladnějších tuzemských potravin, objasní specialista v oblasti maloobchodních a velkoobchodních prodejů Roman Mazák, předseda Družstva CBA CZ. (Více)


Téměř 80 % Čechů považuje CSR aktivity firem za důležité, v ČR se s nimi setkalo 64 % zaměstnanců

|28.2.2017| Praha, 28. února 2017 (LESENSKY.cz) - Celkem 78 % české populace vnímá společenskou odpovědnost firem (CSR) za důležitý doplněk role státu. Nejpřínosnější je dle 45 % Čechů zodpovědné chování firem v oblasti zdraví zahrnující prevenci i léčbu nemocných. 39 % lidí pak spatřuje přínos CSR v péči o životní prostředí. Vyplývá to z výzkumu Bayer Barometr 2016. Stále častějším motivem firem pro zapojení do CSR aktivit je zájem o loajální zaměstnance, zlepšování výkonnosti a konkurenceschopnosti podniku. (Více)


WHO: Proti 12 druhům bakterií jsou potřeba nová antibiotika

|27.2.2017| Paříž 27. února (ČTK) - Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes vydala seznam 12 druhů bakterií, proti kterým je podle jejího názoru naléhavě nutné vyvinout nová antibiotika, vzhledem k riziku, které představuje jejich odolnost vůči nynějšímu způsobu léčení. Informovala o tom agentura AFP. (Více)


SÚKL: Za záměnou embryí při umělém oplodnění nebyla chyba systému

|27.2.2017| Praha 27. února (ČTK) - Za záměnou embryí u dvou žen při umělém oplodnění na brněnské klinice Reprofit byla chyba jednotlivce. Nešlo o systémovou chybu. Potvrdila to kontrola, kterou v zařízení provedl Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). ČTK to dnes řekla jeho mluvčí Lucie Přinesdomová. Podle ní kontrolní akce není ještě úplně uzavřena. (Více)


Odborné opravy přístrojů ve zdravotnictví by mohly být jednodušší

|27.2.2017| Praha 27. února (ČTK) - Zdravotnickým zařízením by se mohla zjednodušit odborná údržba a opravy přístrojového vybavení i školení zaměstnanců o používání a obsluze přístrojů. Tyto činnosti by mohl provádět širší okruh lidí než nyní. Vláda dnes podpořila novelu zákona o zdravotnických prostředcích poslance KDU-ČSL Víta Kaňkovského, jež by prakticky znamenala návrat k dřívější praxi. O stanovisku kabinetu informoval mluvčí Martin Ayrer. Změna by mohla přinést úspory stamilionů korun ročně. Schválení novely bude na zákonodárcích. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 44% 
Ano, občas se mi hodí. 31% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 25% 
Hlasovalo 22950 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz