PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

Z historie léčby bolesti: Od rybích kostí až k moderním formám samoléčby

|31.8.2016| Praha, 31. srpna 2016 (Allmedia4U) - Rybí kosti v době kamenné, maková šťáva v Mezopotámii, výboje elektrického úhoře u starověkých Řeků či objev německého lékárníka Serturnera v podobě morfinu. Historie léčby bolesti je stejně stará a pestrá jako lidstvo samo. Bolest provází člověka v průběhu celého života a již první léky ve formě rostlinných výtažků a alkoholických nápojů ji měly tlumit a mírnit utrpení pacienta. Dnes však existují modernější léčebné postupy. (Více)


Znovuzvolení šéfa VZP zajistí podle správní rady kontinuitu práce

|30.8.2016| Jihlava 30. srpna (ČTK) - Znovuzvolení Zdeňka Kabátka ředitelem Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) zajistí kontinuitu práce a zamezí zneužití výběru šéfa VZP ve volbách. ČTK to dnes řekl předseda správní rady pojišťovny, poslanec Jiří Běhounek (ČSSD). Ministr financí Andrej Babiš (ANO) označil pondělní zvolení Kabátka za skandální a mluvil o "podrazu" ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD). Podle Běhounka ale Babišovy výroky vyplývají z neznalosti věci. (Více)


Praktici vyhlásili ohrožení primární péče, chystají protesty

|30.8.2016| Praha 30. srpna (ČTK) - Sdružení praktických lékařů vyhlásilo stav ohrožení primární péče a chystá protestní akce, včetně uzavření ordinací v září. Jejich podobu upřesní regionální rada 12. září, sdělil dnes ČTK předseda sdružení Václav Šmatlák. Praktikům vadí, že zatímco nemocnice dostanou peníze na desetiprocentní růst platů, ambulance se přidání nedočkají. Navíc jim poslanci chtějí zákonem uložit služby v nemocnicích. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) označil hrozby pro pacienty ze strany lékařů za nezodpovědné, kritiku plánovaných služeb odmítl. (Více)


Ústav vedený dříve profesorem Holým pracuje na nových lécích

|30.8.2016| Praha 30. srpna (ČTK) - Na nových lécích na obezitu, cukrovku či rakovinu pracují vědci Ústavu organické chemie a biochemie, jehož ředitelem byl objevitel antivirotik používaných při léčbě HIV/AIDS, žloutenky B či oparů Antonín Holý. K jeho nedožitým osmdesátým narozeninám pořádá ústav 5. září konferenci medicinální chemie, na níž budou přednášet významní vědci z Evropy i USA. (Více)


Konec prázdnin a návrat do práce – Z dovolené rovnou do nemoci?

|30.8.2016| Praha, 30.8.2016 (Allmedia4U) - Z letních dovolených si přivážíme především řadu krásných a nezapomenutelných zážitků. Někdy si ale spolu s nimi můžeme dovézt i nežádoucí suvenýr v podobě zdravotních problémů. Většina obtíží nebývá závažná a jde pouze o komplikace vzniklé následkem dlouhého cestování a změnou režimu po dovolené. V některých případech je ale nutné vyhledat lékaře. (Více)


Praktičtí dětští lékaři: Vládní koalice devastuje systém pediatrické péče v ČR

|30.8.2016| Praha, 30. srpna 2016 (Allmedia4U) - Odborná společnost praktických dětských lékařů upozorňuje na nedostatky novelizace zákona o vzdělávání lékařů. Změna, kterou zamýšlí Ministerstvo zdravotnictví, se podle ní výrazně dotkne dostupnosti regionální ambulantní péče pro děti a dorost a podle mnohých odborníků naruší systém pediatrické péče u nás. Materiál nyní míří do Poslanecké sněmovny, kde bude zítra (tj. 31. srpna) projednáván v rámci Výboru pro zdravotnictví. V případě schválení se předpokládá, že novela projde na začátku září na schůzi Sněmovny do 2. čtení. (Více)


Šéf Kabátek povede VZP do roku 2020, podle Babiše je to skandální

|29.8.2016| Praha 29. srpna (ČTK) - Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek bude pokračovat ve funkci do roku 2020. Správní rada ho na dnešním jednání zvolila na další čtyři roky. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) to označil za skandální a mluví o "podrazu" ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD). Ten Babišově kritice nerozumí, proti Kabátkovi nehlasovalo devět zástupců ANO ve správní radě VZP, poukázal Němeček. Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka uvedl, že Babiš by dění ve VZP neměl komentovat, protože je ve střetu zájmů. (Více)


Na Barum rallye vstoupilo do registru dárců kostní dřeně 430 lidí

|29.8.2016| Zlín 29. srpna (ČTK) - Při letošní Barum Czech Rally Zlín vstoupilo do registru dárců kostní dřeně 430 lidí, sdělila dnes ČTK Martina Kobližková z agentury Reklamní inženýři. Rallye trvala od pátku do neděle. Akce nazvaná Jedu na dřeň se uskutečnila při rallye poprvé loni, kdy přilákala 571 nových potenciálních dárců. (Více)


Českolipské nemocnici se podařilo získat 15 nových lékařů

|29.8.2016| Česká Lípa 29. srpna (ČTK) - Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa se podařilo přes léto získat 12 nových lékařů, další tři nastoupí v září. Přibyly také nové sestry a ošetřovatelský personál. Posílit se podařilo celou nemocnici napříč odděleními, řekl dnes ČTK generální ředitel Jaroslav Kratochvíl. Pomohly podle něj nejen náborové příspěvky 100.000 korun pro lékaře a 20.000 pro sestru, ale také řada dalších bonusů, které krajské zařízení svým zaměstnancům nabízí. (Více)


Senioři si nejčastěji nevědí rady s opravami v domácnosti. Problémy řeší především ženy

|29.8.2016| Brno, 29. srpna 2016 (Senior Safe) - Senioři nejčastěji potřebují pomoci s opravami v domácnosti, vyplývá to z údajů společnosti Senior Safe. Celkem 43 % seniorů, kteří volají na asistenční službu, poptávají služby řemeslníků nebo opravářů. Zájem je ale i o právní poradenství. S prosbou o pomoc se na linku nejčastěji obrací ženy, jejichž průměrný věk je 75 let. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 44% 
Ano, občas se mi hodí. 28% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 28% 
Hlasovalo 7492 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz