PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

Evropský kongres přinese zásadní výsledky výzkumu v boji proti ateroskleróze, veřejnost si může prakticky vyzkoušet, jak předcházet zdravotním obtížím

|24.4.2017| Praha, 24. dubna 2017 (AMI Communications) – Více než 2 000 světových odborníků na problematiku aterosklerózy a oběhových nemocí se sjelo do Prahy na prestižní 85. Kongres European Atherosclerosis Society (EAS), který se koná ve dnech 23. – 26. 4. 2017 v Kongresovém centru v Praze. (Více)


EPIDEMIE 21. STOLETÍ

|24.4.2017| Praha, 24.4.2017 (Nemocnice Na Bulovce) - Mezinárodní konference proběhne 11. 5. 2017 od 10.00 hod. do 18.00 hod. v Nemocnici Na Bulovce v posluchárně Gynekologicko-porodnické kliniky (pavilon 15). (Více)


Lékaři proberou otázku EET, nedostatek rezidenčních míst nebo umělé oplodnění - Palčivá zdravotnická témata bude v Praze řešit přes 1 000 praktiků

|24.4.2017| Praha, 24. 4. 2017 (Medica Healthworld) – Co chybí primární péči v ČR, aby se dostala na evropskou úroveň? Jak se dotkne nedostatek rezidenčních míst pro praktiky veřejnosti? Přestane být neplodnost považována za nemoc a jak se k tomu postaví pojišťovny? Proč elektronická evidence tržeb (EET) v ordinaci? Co je STK pro chlapy a jak muži stárnou? Tato a mnohá další témata zazní na Jarní interaktivní konferenci Společnosti všeobecného lékařství (SVL) ČLS JEP, která startuje tento pátek ve Slovanském domě v Praze. (Více)


Sexuální uspokojení doznívá až dva dny, tvrdí studie. Páry se silnějšími prožitky jsou ve vztahu šťastnější

|24.4.2017| Havířov, 24. dubna 2017 (Růžový slon) - Sexuální uspokojení přetrvává až 48 hodin po styku. Odhalila to nejnovější studie Floridské státní univerzity. Důvodem je s největší pravděpodobností mužské sperma, které se po stejně dlouhou dobu udrží v ženském reprodukčním orgánu. Průzkum navíc odhalil, že lidé prožívající silnější postkoitální efekt, vykazují také vyšší úroveň partnerské radosti a celkově se cítí ve vztahu šťastnější. (Více)


Spalničky se dál šíří, nemocnice v Ostravě zakázala návštěvy dětí

|21.4.2017| Ostrava 21. dubna (ČTK) - V Moravskoslezském kraji dál přibývá lidí nakažených spalničkami. K dnešnímu dni jich Krajská hygienická stanice v Ostravě eviduje 69, z toho 36 dětí. ČTK to dnes řekla ředitelka stanice Helena Šebáková. Od počátku týdne přibylo v kraji 18 nakažených. Mluvčí Městské nemocnice Ostrava David Račák řekl, že nemocnice dnes kvůli spalničkám vyhlásila až do odvolání zákaz návštěv malých dětí na oddělení dětského lékařství. (Více)


Vláda řekne, zda bude hájit protikuřácký zákon u Ústavního soudu

|21.4.2017| Praha 21. dubna (ČTK) - Vláda bude v pondělí rozhodovat o tom, zda se zastane úplného zákazu kouření v restauracích před Ústavním soudem. Zrušení částí takzvaného protikuřáckého zákona navrhuje 20 senátorů. Ministr pro legislativu a lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) kabinetu doporučuje, aby se do soudního řízení zapojil a navrhl soudu stížnost senátorů zamítnout. (Více)


V Pyšelích otevřeli zařízení pro lidi s Alzheimerovou chorobou

|21.4.2017| Pyšely (Benešovsko) 21. dubna (ČTK) - V bývalém špejcharu v Pyšelích na Benešovsku dnes otevřeli specializované zařízení pro pacienty s Alzheimerovou chorobou. Budova byla v roce 2014 vrácena polorozbořená Kongregaci šedých sester III. řádu sv. Františka, která ji za 25 milionů Kč zrekonstruovala. Zařízení s 35 lůžky bude provozovat nezisková organizace Alzheimer Home. Alzheimerova nemoc je nevyléčitelné onemocnění mozku. Chorobu provází porucha myšlení, paměti i úsudku. Nemocný přestává být schopen komunikace i samostatného pohybu, nepoznává své blízké. (Více)


Zdravotní pojišťovny s více chronickými pacienty dostanou více peněz

|20.4.2017| Hradec Králové, 20. dubna 2017 (Senát PČR) - Senát schválil 20.4. 2017 novelu zákona 592/1992 Sb. o pojistném na veřejné zdravotní pojištění. Dosavadní systém přerozdělování peněz z veřejného pojištění vycházel předně z demografických údajů o pacientech. Výhodnější byli pro pojišťovny mladší klienti a starší naopak. Množství registrovaných chronicky nemocných pacientů příliš zohledněno nebylo. Současně schválený zákon pracuje nově s farmaceuticko-nákladovými skupinami. Pojišťovny tak dostanou za dražší chronicky nemocné, u nichž je i vyšší spotřeba léků, zaplaceno více. „Návrh jsem podpořil, protože takto nemocní se logicky vymykají průměrné nákladovosti za pacienta a nový systém bude v tomto ohledu spravedlivější,“ říká prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc., senátor a lékařský náměstek Fakultní nemocnice Hradec Králové. Novela zákona tak sprovodí ze světa největší konkurenční nevýhodu mezi zdravotními pojišťovnami. (Více)


Na Hradě byli oceněni lidé za záchranářské činy

|20.4.2017| Praha 20. dubna (ČTK) - Zlatý záchranářský kříž za největší záchranářský čin loňského roku dostala Jana Balcárková za záchranu muže z hořícího auta, které bezprostředně poté explodovalo. Cenu si z Pražského hradu odnesli i manželé Lenka a Miloslav Hromadovi za záchranu tří dětí, pes Malina a hasičské záchranářské týmy z Domažlic, Klatov, Kdyně a Hlučína. Zlaté záchranářské kříže oceněným předal prezident Miloš Zeman společně s několika ministry a šéfy policie a hasičů. Prezident při udělování ocenění naznačil, že zváží udělení in memoriam Medaile za hrdinství 28. října hasičovi Janu Odermattovi, který nedávno zemřel při zásahu při požáru. (Více)


FN otevřela biobanku, desetitisíce vzorků poslouží vědě i léčbě

|20.4.2017| Plzeň 20. dubna (ČTK) - Fakultní nemocnice v Plzni dnes otevřela novou biobanku - jednu v pěti v ČR a jedinou na jihozápadě Čech. Ve specializovaných mrazicích boxech bude biobanka při teplotě minus 80 stupňů Celsia uchovávat desítky tisíc krevních vzorků, které mohou sloužit pro vědecký výzkum, vývoj nových léků a léčebných metod i speciální personalizovanou léčbu konkrétních pacientů, řekl dnes novinářům primář oddělení imunochemické diagnostiky Ondřej Topolčan. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 44% 
Ano, občas se mi hodí. 31% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 25% 
Hlasovalo 23440 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz