PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

EK chce snížit ohrožení hormonálního systému lidí

Brusel 7. listopadu (zpravodaj ČTK) - Evropská komise chce co nejvíce snížit vystavení lidí v Evropské unii působení takzvaných endokrinních disruptorů, tedy chemických látek, které mohou narušit činnost hormonálního systému a v důsledku tak negativně ovlivnit zdravotní stav. EK chce ve své nové strategii v této oblasti vycházet striktně z vědeckých poznatků a také přispět k rychlejšímu rozvoji příslušné vědecké základny.

Podle EK bude důležité snižovat možnost toho, aby lidé byli vystaveni podobným látkám především v důležitých životních obdobích jako je těhotenství nebo puberta.

Komisař pro zdraví Vytenis Andriukaitis dnes upozornil, že komise se nyní rozhodla navázat na práci, která už byla odvedena při stanovování kritérií endokrinních disruptorů v rámci nařízení o pesticidech a biocidech, kdy byly použity definice Světové zdravotnické organizace.

Unijní exekutiva dnes oznámila, že v této oblasti hodlá vůbec poprvé celkově prověřit existující právní předpisy, které by mohly být v souvislosti s endokrinními disruptory použity. Kontrola nemá zpochybňovat obecný přístup, který má EU k regulaci chemických látek. Její součástí ale má být hodnocení toho, jestli stávající právní předpisy plní své cíle, kterými je především ochrana lidského zdraví a životního prostředí.

jd šebPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz