PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Kvůli bakterii odolné antibiotikům uzavřena v Bukurešti porodnice

Bukurešť 30. listopadu (ČTK) - Rumunské zdravotnické úřady dnes dočasně uzavřely jednu z porodnic v hlavním městě Bukurešti. Rozhodnutí podle agentury AP padlo poté, co byly v této nemocnici v poslední době u 13 novorozenců zjištěny bakterie velmi odolné vůči lékům.

Ministerstvo zdravotnictví upřesnilo, že porodnice v bukurešťské čtvrti Giulešti zastavila příjmy, protože u novorozenců byla diagnostikována bakterie zlatý stafylokok, rezistentní vůči antibiotikům. Nemocnice k tomu sdělila, že zrušila desítky porodů císařským řezem plánovaným na příští týden. Těhotné ženy potřebující tuto porodní operaci budou předány do péče jiným nemocnicím v hlavním městě.

Ministerstvo rovněž informovalo, že 17 novorozenců z giulešťské porodnice bylo nedávno přijato do dětské nemocnice Grigorea Alexandrescua kvůli testům, jež mají určit příčinu jejich zdravotních problémů.

Úřad veřejného zdraví v souvislosti s tímto případem sdělil, že u 11 pracovníků porodnice v Giulešti bylo zjištěno, že jsou přenašeči zlatého stafylokoka. Tyto osoby byly dočasně z tohoto zdravotnického zařízení staženy a podstupují odpovídající léčbu.

Zlatý stafylokok se zhruba u třetiny lidské populace přirozeně vyskytuje v kůži či ve sliznicích, přičemž nevyvolává žádné symptomy. Bakterie často způsobuje různé infekce v rozsahu od mírných zánětů kůže a měkkých tkání až po život ohrožující sepse (otravy krve) se selháváním orgánů.

mik hejPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz