PharmNews
PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Nemocné děti se mohou těšit na hračky a stavebnice.  Sestry z Agátina světa už vysbíraly stavebnice za více než 150 500 korun

Praha, 3. 12. 2018 (Agátin svět) – Hry a stavebnice v hodnotě vyšší než 150 500 korun už vysbíralo hračkářství Agátin svět pro nemocné děti, které se nyní léčí v 8 onkologických a hematologických centrech v České republice. Sbírka stále pokračuje. Sestry, které hračkářství založily, chtějí dětem dodat hračky a stavebnice za téměř 181 000 korun.

Peníze a konkrétní stavebnice a vhodné hračky právě pro tato oddělení jsme začaly sbírat v říjnu a konec projektu plánujeme na leden. Část hraček jsme už donesly dětem do Motola, následovat budou v nejbližších dnech čtyři další mimopražská oddělení,“ říká Kristýna Křížová, jejíž sestra hematoonkologické onemocnění v mládí také prodělala. Celou akci sestry spustily ve spolupráci a po výzvě charitativního projektu Radost dětem.

V této chvíli samotné hračkářství přispělo hrami a stavebnicemi za 13 407 korun, partneři hračkářství, které sestry oslovily, pak dodali hračky v hodnotě 43 193 korun a celkem 1 260 zákazníků poté přispělo prostřednictvím e-shopu 93 962 korunami.

Každý rok v tuzemsku lékaři vysloví onkologickou diagnózu u přibližně 400 dětí. Na onkologických odděleních dětských nemocnic tak tráví dlouhé měsíce i roky stovky malých pacientů. Od nevolnosti spojené s léčbou, nemocničního prostředí i samotné nemoci je umí na chvíli rozptýlit právě hračky.  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz