PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Přes deset zdravotnických firem se spojilo do AKESO Holding

Praha 4. prosince (ČTK) - Majitel Nemocnice Hořovice a dalších zdravotnických zařízení Sotirios Zavalianis dokončil na začátku prosince spojení více než deseti firem do AKESO Holdingu. Konsolidovaný roční obrat skupiny společností je téměř tři miliardy korun, podle Zavalianise je tak dvojkou v soukromé zdravotní péči v Česku, informoval dnes ČTK v tiskové zprávě.

Skupina provozuje například Onkologické a radiologické centrum Multiscan Pardubice, Nemocnici Hořovice nebo Rehabilitační nemocnici Beroun. Zaměstnává 1700 lidí, loni měla zařízení holdingu 750.000 ambulantních návštěv, 35.000 hospitalizovaných a 1800 porodů.

Uspořádání firem do holdingové struktury má podle AKESO skupině zjednodušit řízení i posílit roli při vyjednávání s partnery z řad regulátorů, pojišťoven nebo dodavatelů. "Veškeré investice navíc hradíme z vlastních zdrojů a za dobu našeho fungování dosáhly téměř dvou miliard korun," uvedl majitel skupiny Zavalianis.

Chce se zaměřit na další rozvoj a získání nových lékařů a sester pro provoz rozšířených pracovišť. Bude rozšiřovat pardubickou onkologii i hořovickou nemocnici, která je mimo jiné největší porodnicí ve Středočeském kraji a má status centra pro péči o nedonošené děti. Nemocnice také léčí téměř třetinu z českých pacientů pacientů s Crohnovou chorobou, tedy chronickým zánětlivým onemocněním trávicího traktu.

V příštích třech až čtyřech letech Zavalianis plánuje investice zhruba za miliardu korun. Počítá mimo jiné s rozšířením operačních sálů a porodnice nebo budováním bytů pro zaměstnance. V rehabilitační nemocnici Berouně, která loni hospitalizovala přes 6700 lidí, také začaly stavební práce na výstavbě plánovaného Centra duševní rehabilitace. Náklady jsou odhadovány na 750 až 900 milionů korun.

Zavalianis je stoprocentním vlastníkem holdingu, narodil se v Řecku a do tehdejšího Československa přijel studovat v roce 1984. Do zdravotnictví vstoupil jako spolumajitel Mediscan Group v Praze. V roce 2002 otevřel radiologické centrum Multiscan Pardubice a v roce 2007 při privatizaci koupil nemocnice v Berouně a Hořovicích.

Největší soukromou zdravotnickou skupinou v Česku je Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Provozuje 22 nemocnic v ČR a na Slovensku, síť poliklinik, lékáren a laboratoří, distribuční společnosti a další specializovaná zdravotnická zařízení. Zaměstnává 12.200 pracovníků. Vloni měla konsolidovaný zisk 782 milionů korun, meziročně stoupl o čtvrtinu.

Mezi největší patří také skupina EUC (dříve Euroclinicum). Obrat v roce 2017 odhadovala na 2,5 miliardy korun. Uvádí, že má asi 1500 zaměstnanců a loni poskytla péči 1,14 milionu pacientům. Skupina přes vlastněné firmy provozuje polikliniky, laboratoře, lékárny a také nemocnice ve Frýdlantu a Zlíně. Skupinu EUC vlastní investiční fond Tuffieh Funds, který založil současný předseda dozorčí rady Jan Blaško.

V České republice bylo ke konci loňského roku asi 32.000 zdravotnických zařízení. Fyzické osoby, církve a právnické osoby kromě centrálních orgánů, obcí a krajů zřizovaly 31.492 z nich. Téměř 22.000 bylo ordinací praktických lékařů a specialistů. V soukromých zařízeních pracovalo 56,7 procenta všech lékařů a 41,3 procenta nižších zdravotnických pracovníků. Lůžka soukromých zařízení představovala 18,1 procenta lůžkového fondu. V průměru připadalo na 10.000 obyvatel 73,1 lůžka.

van snm mhaPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz