PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Dětská klinika FN HK získala díky Nadačnímu fondu Kapka naděje nové přístroje

Hradec Králové, 13. března 2019 (FN HK)

Dětská klinika Fakultní nemocnice Hradec Králové získala od Nadačního fondu Kapka naděje pomáhajícího nemocným dětem nové přístroje za téměř 250.000 korun. Kašlací asistent a dvě pumpy pro pacienty s kontrolovanou analgezií pomohou závažně nemocným dětským pacientům. Nadační fond Kapka naděje v minulých letech zakoupil do FN HK přístroje a vybavení za více než čtyři miliony korun.

Do Fakultní nemocnice Hradec Králové přispíváme pravidelně již desátým rokem. Dnes zde předáváme hned dva přístroje, a to Asistenta kašle za více téměř 130.000 korun a dvě pumpy pro pacienty s kontrolovanou analgezií v hodnotě přesahující 110.000 korun,“ uvedla při pondělním předání přístrojů prezidentka a zakladatelka fondu Vendula Pizingerová.

Přednostka Dětské kliniky FN HK doc. MUDr. Sylva Skálová Ph.D. dodala, že přístroje významně zlepší péči o pacienty hospitalizované na dětské klinice. Kašlací asistent usnadňuje pacientům se sníženou svalovou silou efektivní odkašlání a odstranění sekretů z dýchacích cest. Tím lze u těchto pacientů předcházet celé řadě komplikací a zkrátit tím i jejich hospitalizaci. Pumpa pro pacientem řízenou analgézii pomůže v léčbě bolesti po náročných výkonech.

Nadační fond Kapka naděje za 19 let svého působení financoval nákup více než 500 lékařských přístrojů, realizoval více než 200 projektů v oblasti psychosociální péče a podpořil 3 vědecké výzkumy v oboru hematologie a onkologie. Celkově tak Nadační fond Kapka naděje pomohl částkou více než 180 milionů korun.

   Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz