PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

V Ústeckém kraji zavedou seniorské obálky, pomohou záchranářům

Ústí nad Labem 14. března (ČTK) - Projekt seniorských obálek, který se postupně zavádí v Česku, se rozšíří do Ústeckého kraje. Senioři v něm mohou dobrovolně vyplnit své osobní údaje, kontakty, onemocnění a léky, což usnadní záchranářům v prvních minutách péči o ně. Od ledna kraj odzkoušel projekt na Litoměřicku. Zájem byl tak velký, že Ústecký kraj nebude čekat na jeho vyhodnocení a rozšíří ho do celého kraje. Na tiskové konferenci to dnes řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

"Seniorská obálka je určena hlavně pro ty, kteří žijí osamoceně. Když obálku vyplní a přijede k nim záchranná služba, může jim to zachránit život," řekl ČTK ústecký hejtman Bubeníček. Senioři do obálky napíšou hlavně jaké berou léky, s jakými nemocemi se léčí a zda nejsou alergičtí. "To nám pomůže v prvních chvílích při péče o ně," řekl mluvčí Krajské záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník. Vyplnění je dobrovolné, pomoci s tím mohou seniorům jak příbuzní, tak i praktičtí lékaři.

Údaje jsou rozděleny do tří kategorií jako na semaforu, aby tomu senioři dobře rozuměli. Červená barva znamená, že mají vyplnit důležité údaje, žlutě jsou označeny doporučené údaje a zeleně data, která jsou méně závažná. "Velice důležité je, aby byla seniorská obálka vyplněna správně, aby tam byly aktuální choroby a aktuální léky. Musí být viditelně umístěná na lednici nebo na dveřích od bytu," upozornil mluvčí záchranářů.

Informace o projektu najdou senioři přímo na letácích, jež k tomu Ústecký kraj vydal, nebo na jeho webových stránkách www.kr-ustecky.cz. "K projektu budou moc přistupovat i samosprávy a využít I.C.E. karty pro své seniory," upřesnila mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.

Seniorská obálka se postupně šíří po celé České republice. Vloni v létě ji zavedl například Jihomoravský kraj, funguje v Královéhradeckém kraji nebo Praze.

Barbora Silná gcmPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz