PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

Indický muzikant hrál během operace mozku na kytaru

|21.7.2017| Dillí 21. července (ČTK) - Indický muzikant hrál na kytaru během operace mozku, při které mu lékaři odstraňovali nervová spojení způsobující nežádoucí svalové stahy. Napsal to dnes zpravodajský server BBC. Muzikant trpěl takzvanou dystonií, což je onemocnění, které způsobuje nerovnováhu ve svalovém napětí. (Více)


Brno má dva evropské odborníky na simulace mozkové mrtvice

|21.7.2017| Brno 21. července (ČTK) - Dva z deseti hlavních evropských odborníků na simulace v cévní neurologii má Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Robert Mikulík a Veronika Svobodová zasednou v nově vzniklé Radě Evropské iktové organizace pro simulační trénink, kde se zaměří na rozvoj vzdělávání v diagnostice a léčbě cévních mozkových příhod. Cílem rady je vytvořit prostředek pro lepší simulační vzdělávání, aby bylo dostupnější, a tím se zlepšila péče o pacienty. ČTK o tom dnes informovala mluvčí nemocnice Petra Veselá. (Více)


Senát schválil vyšší daňové výhody dárců krve a kostní dřeně

|20.7.2017| Praha 20. července (ČTK) - Dárci krve a kostní dřeně se dočkají vyššího daňového zvýhodnění. Senát dnes hladce schválil novelu zákona o daních z příjmů z pera poslanců TOP 09 a Starostů, která umožní bezúplatným dárcům krve snížit si daňový základ o 3000 korun místo nynějších 2000 korun. Dárci kostní dřeně si budou moci odečíst od daňového základu 20.000 korun. Novelu zákona musí ještě podepsat prezident. (Více)


Dlouhodobě nemocní zaměstnanci budou brát vyšší nemocenskou

|20.7.2017| Praha 20. července (ČTK) - Zaměstnanci v delší pracovní neschopnosti budou brát od příštího roku vyšší nemocenskou. Senát dnes růst procentní sazby od druhého měsíce nemoci schválil. Novela o pojistném na sociální zabezpečení, jež zamíří k podpisu prezidentovi, také zjednoduší podnikatelům administrativu spojenou s placením odvodů. (Více)


Health.com: Je ledová káva stejně zdravá jako ta horká?

|20.7.2017| New York 20. července (ČTK/Health.com) - Letní horka jsou v plném proudu a leckdo se ochlazuje tím, že si dopřává kávu v ledové podobě. Ovšem neničí chladná teplota pozitivní vlastnosti kávy? Tuto otázku položil odborníkům server Health.com. (Více)


UNAIDS: Antiretrovirotiky se už léčí více než polovina lidí s HIV

|20.7.2017| Ženeva 20. července (ČTK) - Boj mezinárodního společenství s virem HIV má podle Organizace spojených národů úspěch. Poprvé se například podařilo zajistit více než polovině z 36,7 milionu nakažených lidí antiretrovirové léky. Od roku 2005 se také výrazně snížil počet obětí syndromu získaného selhání imunity (AIDS). Ročně mu nyní podlehne milion lidí. Zatímco vývoj v Africe je optimistický, starosti odborníkům dělá situace ve východní Evropě. HIV nakažených přibylo také v České republice. (Více)


Senát zpřísnil držení zneužitelných biologických látek

|20.7.2017| Praha 20. července (ČTK) - Podmínky pro držení biologických látek a toxinů zneužitelných k výrobě zbraní budou přísnější. Změny přinese vládní novela zákona o některých opatřeních souvisejících se zákazem biologických a toxinových zbraní, kterou dnes schválil Senát beze změn. Předloha například doplňuje dosud chybějící požadavky na zabezpečení příslušných biologických látek a toxinů proti odcizení a možnému zneužití. Ještě ji musí podepsat prezident. (Více)


Studie: Prevence může snížit počet případů demence až o třetinu

|20.7.2017| Londýn 20. července (ČTK) - Počet případů demence by se mohl po celém světě snížit až o třetinu, pokud by se v rámci preventivních opatření už od dětství bojovalo s devíti rizikovými faktory. Ve své studii, kterou dnes zveřejnil odborný lékařský časopis The Lancet, to tvrdí mezinárodní tým vědců. (Více)


Jak v létě zmírnit extrémní zátěž na organismus? Pomůže dostatečné větrání, rady meteorologů i vhodná stínicí technika

|20.7.2017| Bořetice, 20. července 2017 (LOMAX) - Vysoký tlak vzduchu, teploty přesahující třicítku či intenzivní sluneční záření. To jsou jen některé překážky, které se v létě staví do cesty optimálním podmínkám pro lidské tělo. Ty se v přirozeném prostředí navzájem potkají pouze zřídka, ideálního stavu však lze dosáhnout pomocí několika tipů, které jsme pro vás připravili. (Více)


Rada postižených kritizuje zdravotní pojišťovny kvůli vozíkům

|19.7.2017| Praha 19. července (ČTK) - Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP) kritizuje přístup Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) i ostatních pojišťoven k handicapovaným. Podle vedení rady pojišťovny vyžadují po uplynutí užitné doby zpět invalidní vozíky i další pomůcky na míru, na které si lidé museli připlatit desetitisíce korun. Novinářům to dnes řekli šéf NRZP Václav Krása a právník NRZP Zdeněk Žižka. VZP nyní oznámila, že si klienti budou moci vyřazené vozíky ponechat. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 45% 
Ano, občas se mi hodí. 30% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 25% 
Hlasovalo 25290 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz