Tři tipy na zázračné koupele pro zdraví i krásu
Prostějov, 19. 2. 2016
V dnešní uspěchané době se stále více lidí potýká s nedostatkem kvalitního odpočinku. Zapříčiněno je to převážně stresem, ale i novými technologiemi, na nichž si lidé postupně vybudovali závislost. I ve chvílích, kdy si myslíme, že odpočíváme, nás současná doba nutí neustále nad něčím přemýšlet. Lidský mozek tedy pracuje takřka nepřetržitě a má tak menší možnost k regeneraci než v minulosti. Dobrým tipem, jak nasát trochu energie a odpočinout si, jsou právě relaxační koupele, které si připravíte během pár vteřin.
Na dobrý spánek pomůže mléko s levandulí
Máte-li náročnou práci nebo právě procházíte stresovým obdobím či si chcete pouze dopřát čas sami pro sebe, ideálním řešením může být právě relaxační mléčná koupel. Připravíme ji tak, že do horké vody nalijeme litr kvalitního mléka a přidáme levanduli. Po koupeli se opláchneme čistou vodou. Tato lázeň nám pomůže v mnoha směrech. Nejen, že se díky ní dostatečně uvolníme, ale vyléčí i mrazem popraskanou a suchou pokožku a nastartuje spánkový mód. Díky levanduli se navíc můžeme těšit na dokonalou vonnou relaxační lázeň. „Levandule, a to nejen v koupeli, působí příznivě právě v době stresu. Pomáhá navodit pocit dobré nálady, podporuje kvalitní spánek a příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Navíc jsou prokázány její blahodárné účinky proti stárnutí,“ popisuje působení levandule Jarmila Podhorná ze společnosti Naděje, která se zabývá výrobou přípravků z rostlin. Z bylinných výtažků podporujících spánek můžeme využít také kozlík, třezalku či gemmoterapeutikum z lípy. Pokud bychom chtěli maximalizovat účinek mléka, těsně před spaním si dopřejte známou kombinaci teplého mléka s medem. Lidé dodržující veganskou stravu mohou místo živočišného mléka použít čtvrt hrnku mléka kokosového, které taktéž zvláčňuje pokožku a zanechává ji sametově jemnou.
Bolavá záda uvolní ozdravná bylinná koupel
Příčinou bolestivých zad může být například těžká manuální práce, ale také sedavé zaměstnání, nesprávné cvičení či skřípnuté nervy. Pro zlepšení stavu pohybového aparátu jsou vhodné bylinky, které působí protibolestivě a protizánětlivě, jako třezalka, olše, vrba, topol. Jedním z prvních pomocníků je pak právě ozdravná bylinná koupel. „Pokud nás trápí záda, je dobré si dopřát horkou koupel, která je uvolní. Osvědčeným léčivým pomocníkem je při ní směs smrku, borovice a kostivalu, který napomáhá při problémech s pohybovým aparátem,“ vysvětluje nejznámější česká bylinkářka Jarmila Podhorná ze společnosti Naděje, která mimo jiné nabízí i bylinnou směs z osmi bylin Koupel: klouby, záda. Ta navíc působí též jako osvěžení svalů při únavě. Lázeň si jednoduše připravíme tak, že do horké vody přidáme pár kapek této směsi. Po koupeli se opláchneme čistou vodou a můžeme se těšit z jejích účinků.
Koupel na pročištění lymfy pomocí thúje
Lymfa je často označována jako kanalizace organizmu. Proto je nesmírně důležitá její očista. „Perfektně k tomu slouží účinek thúje, který pomůže vyčistit celý lymfatický systém. Thúje navíc slouží také při revmatu a zánětech kloubů,“ říká Jarmila Podhorná a doporučuje speciální směs bylinek Koupel: lymfatický systém. Tu nejdříve vetřeme do hlavních lymfatických žláz v tříslech a prsou, případně můžeme aplikovat na místa otoků. Necháme působit 10 minut a poté ulehneme do připravené lázně. Po koupeli se neoplachujeme čistou vodou, ale pro nejlepší účinky na sobě naopak necháme ozdravnou směs uschnout.
Kontakt
Mgr. Jarmila Podhorná
Naděje
Telefon: +420 582 391 254
Fax: +420 582 391 254
E-mail: info@byliny-nadeje.cz
www: http://www.nadeje-byliny.eu