Vincentka pomáhá zbavit se hlenů při rýmě a chřipce, ale i při smogu. Zkuste bojovat proti smogu i Vincentkou

Autor: Redakce | Zpravodaj | 16. 2. 2017

Luhačovice 17. února 2017

Oblíbená minerální léčivá voda Vincentka vyvěrající v Lázních Luhačovice pomáhá i při smogových situacích, jaké se letos v zimě na delší čas opět objevily v průmyslových aglomeracích. Postiženým ulehčuje vykašlávání prachových částic, které se dostávají do plic při dýchání znečištěného vzduchu. Nejvhodnější je aplikace Vincentky inhalováním, ale účinné je i její užívání sprejem, proplachování dutin přípravkem z Vincentky Nasalis, případně kloktání. Informuje Jan Šumšal, ředitel společnosti Vincentka, a. s., která vlastní práva na její plnění do lahví.

„Vincentka nenahrazuje léky a je jen podpůrným a doplňkovým přípravkem pomáhajícím tělu zbavit se hlenů vykašláváním. Tím se z plic vykašlávají i prachové částice obsažené ve smogu a zlepšuje se dýchání. Pokud je však pacient astmatik, nebo alergik, nesmí vynechávat předepsanou léčbu kortikoidními přípravky. Vincentka však nepřímo ulehčením dýchání snižuje jejich spotřebu, nenahrazuje je však.

Dobré zkušenosti s Vincentkou mají i čínští dopravní policisté, kteří ji požívají v boji proti důsledkům smogu. V práci ji inhalují přes rozprašovače, neboť jim pomáhá vykašláváním hlenů odstraňovat smogové částice z průdušek. Vincentku zkoušeli už před několika lety, ale pak byl program na určitý čas pozastaven. Na tlak veřejnosti, aby se řešila situace dopravních policistů trpících na dýchací problémy končící až úmrtími, ho opět obnovili. Čínští policisté se sami ozvali našemu distributorovi, že chtějí obnovit spolupráci a znovu začali testování. Vypadá to nadějně a jsme připraveni dodávat i větší množství, konstatuje J. Šumšal.

Dodává, že ať už pochází smogové částice z dopravy, průmyslových zdrojů, lokálního topení, či dálkových přenosů, jsou pro tělo škodlivé. Proto je důležité, aby se jich tělo zbavilo co nejdříve a v nejvyšší možné míře. Vykašlávaní je jedním ze způsobů jak se jich částečně zbavit.

Smog je označení pro mimořádné znečištění ovzduší při nepříznivých meteorologických podmínkách. Při smogové situaci se v ovzduší hromadí škodlivé látky a dochází k překročení přípustných hodnot koncentrace těchto látek, což může mít negativní vliv na zdraví. Takzvaný redukční smog (londýnský, zimní) obvykle vzniká při teplotní inverzi. Oxidy síry, dusíku, prachové částice a další látky pak spolu s mlhou vytvářejí hustý aerosol, který při vdechnutí poškozuje sliznice. 

Především děti, alergici i lidé s oslabeným imunitním systémem, jsou ve znečištěných aglomeracích častěji náchylní na onemocnění dýchacích cest. Jak pomáhá Vincentka, pokud již nemoc dýchacích cest propukne? Kromě propláchnutí dutin (resp. vystříkání sprejem) a kloktání, se Vincentka aplikuje i inhalací. Na inhalování jsou nejlepší originální inhalátory, které jsou dostupné v lékárnách. Zkusit můžete i její aplikaci přes vyvíječ páry. Pomůže však i improvizované vdechování ohřáté Vincentky nad hrncem s hlavou překrytou ručníkem, nebo pobyt v kuchyni, kde ji déle vaříme v odkrytém hrnci.

Vincentka pomáhá odstraňovat sekundární následky a nepříjemné doprovodné projevy onemocnění dýchacích cest. Především pomáhá zlepšovat dýchání. Při onemocněních dýchacích cest se nadměrně tvoří hleny, které blokují dýchací cesty, dutiny a hromadí se v hrtanu, nose a průdušnici. Svou konzistencí jen velmi těžko dovolují jejich vykašlávání či vyfoukání. Právě zde pomáhá Vincentka – oxid uhličitý, jakož i soli v ní obsažené, mají tu schopnost, že rozpouštějí hleny a následně umožňují pacientovi, aby se jich zbavil. Obecně lze říci, že Vincentka je nejlepší podpůrný prostředek pro uvolnění dýchání při akutních a chronických onemocněních dýchacích cest a alergiích. Příznaky těchto onemocnění trvají zpravidla týden, dva a někdy i více, čili jde o velmi významnou pomoc, která pak umožňuje tělu, aby se zaměřilo na boj s původcem infekce. Vincentka pomáhá nejen při rozpouštění hlenů a jejich vykašlávání, ale i při zablokování nosních i přínosních dutin po nahromadění hlenů, které se běžně nerozpouštějí. Při zablokování dutin může dojít k jejich zánětu, často doprovázenému vysokými teplotami a chronickými onemocněními. Pro takové případy vyvinuli speciální koncentrát Vincentka NASALIS s plastovou konévkou na proplachování dutin a nosohltanu, zbavený oxidu uhličitého.

Vincentka je silně mineralizovaná minerální voda s vysokým obsahem fluoridů a kyseliny borité. Je to zbytková mořská voda z pravěkého třetihorního moře, která zůstala uvězněná mezi vrstvami hornin pod Luhačovicemi. Ze zemských hlubin ji obohacuje oxid uhličitý a ředí se obyčejnou podzemní vodou. Při své cestě na povrch prochází různými vrstvami hornin a rozpouští stopové prvky, takže nakonec obsahuje takovou širokou škálu prvků jako málokteré jiné minerální vody. Vincentka obsahuje ionty sodíku, draslíku, vápníku, lithia, hořčíku, fluoru, chloru, jodu a železa; železo je však před stáčením do lahví odstraňováno. Obsahuje i biogenní prvky jako je lithium, rubidium, cesium, měď, zinek, vanad, chrom, kobalt ve fyziologickém poměrném zastoupení. A co je velmi důležité – osmotickým tlakem 634,7 kPa se blíží osmolaritě lidské krve a nitrobuněčných tekutin. I proto je tak účinná, že je pro tělo v té nejpřijatelnější formě.

Luhačovice ve světě tato minerálka proslavila. Jméno Vincentka pochází od hraběte Vincence (z rodu Serenyiů), který dal v Luhačovicích koncem 18. století postavit první léčebná a ubytovací zařízení. Název Vincentka se objevil v roce 1792. Historie prodeje Vincentky v lahvích má téměř 200 let a sahá do roku 1820. Historie lázeňství v Luhačovicích však sahá až do roku 1590. V ČR je mimořádně oblíbená a známá téměř všem spotřebitelům. Známá a oblíbená je však i na Slovensku a dalších zemích. Prioritou jsou český a slovenský trh, ale Vincentka se celkem vyváží do 6 zemí světa – na Slovensko, do Číny, Ruska, na Kypr, Ukrajinu a do Estonska. Vincentka, a. s., ročně prodá přes 4 miliony 0,7 l lahvových balení Vincentky.

Více informací je na www.vincentka.cz