Vyjádření společnosti KASAmax ke stávce lékařů: Roční fungování EET ukázalo, že není důvod k obavám
Praha, 18. října 2017 – Za hlavní důvody středeční stávky lékaři označují narůstající byrokracii. Mezi opatření, proti kterým protestují, řadí i elektronickou evidenci tržeb, která se jich bude týkat od března příštího roku. Provozní ředitel společnosti KASAmax Martin Laštovica přirovnává současnou situaci mezi lékaři k loňskému podzimu, kdy panovaly obavy ze zavádění elektronické evidence tržeb mezi restauratéry. Ukázalo se ale, že jejich strach byl zbytečný – zavádění EET proběhlo hladce, systém funguje bez problémů. Lékařům navíc bude stačit menší a levnější pokladna než většině ostatních živnostníků.
Objevují se také argumenty, že lékaři hotovostní platby prakticky nepřijímají, a tudíž je pro ně EET zbytečností. S tím Martin Laštovica také nesouhlasí: „Většinu úkonů jim sice hradí pojišťovna, ale nemalý objem prostředků přijímají i od pacientů. Ti musí lékaři hotově zaplatit za vše, co pojišťovna neproplácí. A netýká se to zdaleka jen zdravotních prohlídek například při nástupu do nového zaměstnání nebo do autoškoly. Platí se také třeba řada nepovinných očkování (chřipka), řada lékařů nabízí v ordinacích výživové doplňky nebo vitamíny.“ Podle Laštovici tak není objektivní důvod k tomu, aby ambulantní lékaři byli z elektronické evidence tržeb vyňati.
Společnost KASAmax je na trhu s pokladními systémy pod původním názvem AMAX com s.r.o. 13 let. Už v roce 1999 ale její pozdější zakladatelé vytvořili pokladní systém pro restaurace a bary. Nabídka byla později rozšířena také o program pro obchod. Systém KASAmax nabízí kompaktní řešení pokladní sestavy, ať už na tabletu nebo jiném zařízení. Pro malé podnikatele a živnostníky společnost vyvinula mobilní aplikaci pro EET, která je dostupná přes Google Play. Součástí služeb společnosti je servis, poradenství nebo pozáruční opravy. Firma s prodejní a servisní sítí po celé republice sídlí v Brně, kde má také showroom.